Na zaproszenie Dyrektor Biblioteki Publicznej w Lesznowoli, pani Magdaleny Barańskiej oraz szefowej kawiarnio-księgarni „U źródła„, pani Anny Daniluk autorki z Wykup Słowo zagościły w Nowej Iwicznej, opowiadając o książce „Nikomu się nie śniło” i projekcie.

0
Na zdj. Dorota Szelezińska – autorka opowiadania „Wilkiem” i Magdalena Barańska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Lesznowoli.

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji dwóch filmików, które promowały projekt.

 

To było niesamowite przeżycie, mi.n. dlatego że Agnieszka, która wystąpiła w pierwszym filmie razem z Katją, gościła na sali. W kawiarni pojawili się także najmłodsi aktorzy – Tosia i Tymek.

Po projekcji nastąpiła prezentacja autorek: Izabeli Szymczak, Anny Rozenberg, Katji Tomczyk, Moniki Wasilewskiej, Doroty Szelezińskiej i Moomu Mu.

 

Autorki zostały zasypane pytaniami dotyczącymi genezy projektu Wykup Słowo, sposobu doboru słów i ich wykupowania przez wspierających, a także opowiedziały o swoich opowiadaniach i o tym, co stanowiło dla nich największe wyzwanie. Poza tym mówiły także o opowiadaniach nieobecnych kolegów, m.in. Michała Dębskiego, Hanki V. Mody, Roberta Małeckiego i Magdy Niziołek-Kiereckiej. Padły też pytania dotyczące III edycji projektu Wykup Słowo.

 

Po prawie dwóch godzinach rozmów o literaturze i rynku wydawniczym odbyło się losowanie nagród oraz „dwustronna” sesja fotograficzna.

 

Czytelnicy pobrali próbki pisma autorek w postaci autografów.

 

Na zakończenie każda z autorek została obdarowana pięknym prezentem i ciepłym słowem od organizatorki spotkania, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Lesznowoli, pani Magdaleny Barańskiej.

 

To były cudowne chwile. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli się z nami spotkać! Do zobaczenia w przyszłości!

the

*Fotografie wykonali: Dorota Szelezińska, Katja Tomczyk, Jacek Dittwald.