Po prawie roku od zbiórki zorganizowanej na wspieram.to można wreszcie przeczytać antologię „Nikomu się nie śniło”.

Takiego dnia, jak dzisiaj, nie zabraknie nam, autorom, szczęścia i uśmiechu. Ale jest coś jeszcze, bez czego nie wyobrażam sobie świętowania. Bez podziękowań.

Dziękuję Grzegorzowi Królowi, że odważył się opowiedzieć nam swoją historię. Dziękuję Fundacji Światło za to, że opiekuje się dorosłymi „śpiochami”i oddaje im połowę swojego serca, a kto wie czy nie i więcej. Pani Janino Mirończuk, Kasiu Gucajtis i Moniko Kwilińska, niech moc będzie z Wami!

Dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona za zaufanie i wiarę w talent początkujących autorów, pójście pod wiatr (wiadomo, opowiadania to gorsze siostry powieści), znakomitą współpracę i elastyczne podejście do dziewiętnastu różnych osób. A także za to, że część pieniędzy ze sprzedaży książki trafi na fundacyjne konto Grzegorza. Dziękuję Sylwii Smoluch, redaktor prowadzącej antologię, za perfekcyjne zorganizowanie naszej współpracy i dbanie, by wszytko się zgrało. Dziękuję redaktorom, Dawidowi Wiktorskiemu i Magdzie Polanowskiej, za dopieszczenie naszych opowiadań pod względem językowym i cierpliwość. Za okładkę dziękuję Justynie Pietrydze. Za skład i łamanie odpowiadał Stanisław Tuchołka, za korektę Agnieszka Czapczyk (obydwoje z panbook.pl) – Wam także serdecznie dziękuję, bo książka wygląda cudnie.

Dziękuję Mariuszowi Słoniewiczowi za projekt logotypu Wykup Słowo.

Dziękuję ekipie wspieram.to, a zwłaszcza Dominice Zabrockiej za entuzjazm, doping i motywowanie do działania.

Dziękuję patronom medialnym projektu:  Maszynie do pisania – najlepszej szkole pisania, Zupełnie Innej Opowieści, Zapiskom Kulturalnym, Recenzjom Agi, Nowym Myślom – gazecie dla ludzi z głową, Sofie – niezależnemu dwumiesięcznikowi literackiemu, Centrum Kultury Dwór Artusa, Kawiarence Kryminalnej, Żeberku, Agencji Literackiej Manuskrypt, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lesznowoli,  Tuchowskim Wieściom, Subiektywnie o Książkach i  Towarzystwu Miłośników Tuchowa. Bez Was nie usłyszałoby o nas tak wiele osób!

Ale przede wszystkim dziękuję WSPIERAJĄCYM!

Tym, którzy wybrali słowa, imiona i frazy, wymienionym z nazwiska lub pseudonimu: Kasia Kowalewska, Dobrosława Karpeta, Ania Kar, merku, Tomasz Zaorski, Magdalena Włodarczyk, Zuzanna Muszyńska, Kleopatra, Adwokat, Iwaśka, Danuta Bartoszuk, Kasia Pyśniak, Kamila, Barbara Różycka, Łukasz Boruc, Maga Hueckel, Łukasz Boeske, AndreW Leconte, Iwona D., Marcin F., Krzysztof Kierecki, Zunia, Mateusz M. Lemberg, Anonim, Elżbieta Bartoszewska, Jędrzej Majchrzak, Jędrzej Majchrzak, Fundacja Światło, Sylwia Chutnik, Kasia Bulicz-Kasprzak, Ewa Yank, Nowe Myśli. Gazeta dla ludzi z głową, Moomu Moo, Maja Kasperkiewicz, Kasia Węglarczyk, Ania Maślanka, Anna Pruska, Fuczak Gołąbek, Marcin Królikowski,  Anna Wiśniewska, Ela Warszycka, Monika, Marek Bener, Natalia Łepczyk, Katarzyna Malczak, Ira G., Florian Hackmann, Thomas Satori, Rowińska Business Coaching, Grzegorz Stańczak, Marta Szumna, Dorota Ferenc, Goshka S., Magda Brukwińska, Anna Sobczak, Dankaas, Sylvie Su, Sfena, Marta Kaczanowska, Adela, Cezar, Bogdan Niziołek, Majki Majk,  Andrzej Stężały, Jędrzej Smal, Rafał Adamczak, Marta Żarek, Jolanta Miklaszewska, Rafał Smolarczyk, Aleksandra Lewandowska, Przemysław Poznański, Przemysław Jakub Hinc, Miłosz Więckowski, Maciej Nawrocki, Olcia Olcia, Kasia Nocuń, Paweł Rozenberg, Tomasz Kot, Rafał Grabowski, Ola Nawrocka, Przemysław Salamończyk – Level K, Justyna Hackmann, Mikołaj Kostrzewski, Anna Pawlak, Agnieszka Ul, Gallus Annonimus, Berolina Germanotta, Anna Wolf, Robert Żywicki, Łukasz Piotrowski, Danuta Chudzio, kruszki, Wojciech Piotrowski, Bibianna Balaj, Kasia Kowanetz, Izabella Podzińska, Cypcuki, Maszyna do pisania-najlepsza szkoła pisania, Bożena Mazalik, Jakub Nowak, Maciej Nawrocki, Anonimowy Wspierający, Dorota Rybarczyk, Margusia, Marcin Zaremba, Joanna Fiakier Krakowski oraz tym, którzy dołożyli pojedyncze cegiełki, wykupując pozostałe nagrody. To dzięki Wam udało się zrealizować nasz projekt i pomóc Grzegorzowi!

No i na koniec dziękuję osiemnastce autorów, którzy odważyli się zamknąć oczy i wyśnić tę antologię: Klaudii za Lunatyka, Hani za demokrację, Asi za anomalia pogodowe, Michałowi za jabłka, Magdzie G.J. za Bydgoszcz-Fordon, Grzegorzowi za linie autobusowe, Marcie za stygmaty, Elżbiecie za kotły niskotemperaturowe, Robertowi za obrazek Jezusa, Hance za brata duchowego, Moomu za Lu, Przemkowi za klątwę, Magdzie N.K. za radość dzieciństwa, Marasowi za sztorm, Ani za brutalny realizm, Dorocie za dzikie zwierzęta, Izie za dreszczyk na szlaku, Monice za powrót do przeszłości.

Dzięki Wam wiem, że poświęcony czas i energia nie poszły na marne.

Wciągającej lektury!

Katja Tomczyk,
pomysłodawczyni projektu Wykup Słowo

 

Książkę można kupić w wersji papierowej tu oraz w wersji elektronicznej tu.

Reklamy