Już niebawem poznamy osobę, która dołączy do zespołu autorów 2. edycji Wykup Słowo. Jednak zanim to nastąpi, przedstawiamy jurorów konkursu na opowiadanie, pt.” Nikomu się nie śniło”.

Opowiadania zgłoszone do konkursu oceniło jury w składzie:

PP

Przemysław Poznański

Dziennikarz, bloger, rusycysta. Trzykrotnie ukończył maraton, na czwarty raz raczej się nie pisze. Magisterkę obronił z groteski u Bułhakowa. Przez kilkanaście lat był dziennikarzem mediów poznańskich i ogólnopolskich (m.in. „Gazety Wyborczej”), ale handlował też ze Wschodem maszynami do rozlewania wódki i przez bardzo krótki moment był urzędnikiem ministerialnym. Prowadzi stronę o książkach zupelnieinnaopowiesc.com.

 


Hanka V. Mody – mieszka w pięknym miejscu na Mazurach, niedaleko miasta jedenastu jezimaja_02b_OKor, gdzie urodziła się w 1981 r. Sentymentalnie związana z Warszawą, gdzie spędziła kawałek swojego życia. Uwielbia zwiedzać Polskę, zawsze ciekawa co czeka za zakrętem. Ukończyła resocjalizację i doradztwo zawodowe. Ma wiele zainteresowań. Wszędzie towarzyszą jej książki. Posiadaczka dwóch kotów. Mówi co myśli. Gdy nie ma ochoty mówić, milczy. Debiutowała opowiadaniem „Niewinność” w zbiorze opowiadań „Lato Moralnego Niepokoju”. Autorka opowiadania „Między stopami” w zbiorze dziesięciu opowiadań o wolności „Autostop(y)”. Jej opowiadania ukazywały się w „Nowej Gazecie Literackiej”, gdzie pełniła funkcję redaktora działu Proza. Wyróżniona w konkursie „Mocne uderzenie” za opowiadanie „Lustro”. Jej opowiadanie „Jan” zdobyło pierwsze miejsce w konkursie na opowiadanie erotyczne organizowanym przez Szuflada.net. Wypracowała swój oryginalny, rozpoznawalny styl. Teraz pracuje nad powieścią i własnym charakterem.


kat1

Katja Tomczyk – wnuczka Leokadii, pomysłodawczyni eksperymentalnego projektu literackiego Wykup Słowo. Finalistka konkursów literackich: Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (2014), Konkursu Absolutnie Frywolnych Etiud Literackich KAFEL 2014 (Festiwal Himilsbacha), Literackiego Konkursu Tematycznego „Dreszcze” (2016).  Publikowała w antologiach Nowe marzy (2014), Kafel (2014), Autostop(y) (2015).


Reklamy