Robert Małecki (ur. 1977)

Z wykształcenia politolog i filozof, absolwent Akademii Bydgoskiej (dziś Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył studia podyplomowe z psychologii zarządzania.Wieloletni dziennikarz i redaktor Gazety Pomorza i Kujaw Nowości, kierownik redakcji tej gazety w Grudziądzu, były dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, obecnie prezes zarządu Fundacji Kult Kultury.

Jest trzykrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, trzykrotnym uczestnikiem tamtejszych warsztatów literackich pod okiem Marty Mizuro, Mariusza Czubaja, Marcina Świetlickiego. Zdobył
II miejsce w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne podczas Festiwalu Kryminalna Piła. Był uczestnikiem kursu pisania powieści kryminalnej, który prowadziła Katarzyna Bonda.

Jego opowiadania opublikowało Wydawnictwo EMG (Czas Zbrodni – zbiór opowiadań uczestników warsztatów literackich) i Wydawnictwo Oficynka (Kryminalna Piła. Błąd w sztuce – zbiór opowiadań pokonkursowych).

Reklamy