Izabela Szymczak – absolwentka UAM im. A. Mickiewicza w Poznaniu, kierunek pedagogiczny, plastyczny. Z zawodu grafik komputerowy, prowadzący dodatkowo zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Osiągnięcia z dziedziny literatury:
2012 r., październik – laureatka literackiego konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, organizowanego w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Kryminału MFK 2012, we Wrocławiu.
2013 r., marzec – zdobywczyni I miejsca w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne z Piłą w tle, organizowanego w ramach Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła 2013”.
Antologia opowiadań pt. „Błąd w sztuce”, Wydawnictwo Oficynka
2013 r., wrzesień – wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Literackim „Liberum Arbitrium” w Tuchowie.
Antologia pokonkursowa pt. „Tuchów w sercu i pamięci”, Oficyna Wydawnicza Liberum Arbitrium.
2013 r., październik – laureatka literackiego konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, organizowanego w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Kryminału MFK 2013, we Wrocławiu.
Zbiór opowiadań kryminalnych z lat 2012-2014 pt.: „Zmyślone kroniki kryminalnego Wrocławia. Czas zbrodni”, Wydawnictwo EMG
2014 r., wrzesień – laureatka literackiego konkursu na opowiadanie kryminalne, organizowanego w ramach Festiwalu Kryminalnego „Włocławek na Celowniku”, we Włocławku.
2014 r., październik – laureatka literackiego konkursu na opowiadanie pt. „Nowe Marzy”, organizowanego w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań MFO 2014, we Wrocławiu. Antologia opowiadań pt. „Nowe Marzy”, Wydawnictwo: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji.
2015 r., kwiecień – zdobywczyni I miejsca w VI Konkursie Literackim na Bajkę dla dzieci (kategoria: bajki związane z Tuchowem) „Liberum Arbitrium” w Tuchowie.
Antologia pokonkursowa pt. „Bajki o Tuchowie”, Oficyna Wydawnicza Liberum Arbitrium.
Obecnie pracuje nad trzytomową powieścią.

ulubione słowo: góry

ulubiona książka: „Siódmy papirus” W.Smitha

ulubione motto/cytat/sentencja:

„Bo jeśli piąć się – to tylko szczytem,
Jeśli szumieć – to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem
A pić ze źródeł skalnych.”

Reklamy